---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Makroekonomi Nedir Kısaca Tanımı


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Ekonomi Kavramlarını açıklamaya Makroekonomi Nedir Kısaca Tanımı, Anlamı, Hakkında Bilgileri sizlere kısaca açıklayarak devam etmek istiyoruz.

kredi-para-resimleri1

Makroekonomi, ekonomi biliminin, toplam tüketim, toplam imalat, toplam tasarruf, toplam yatırım, toplam gelir (ulusal gelir) ve istihdam gibi toplam büyüklüklerini inceleyen ve bunlar konusunda analiz etme ve çıkarımlar yapan alt dalı. Mikroekonomiden değişik olarak, ekonomiyi bir bütün olarak ele alarak, makro balans analiz etmeleri üzerinde çalışır.İşsizlik, enflasyon, toplam imalat ve tüketim, gelir dağılımı makroekonominin ana konuları olarak sayılabilir. Kurucusu John Maynard Keynes’dir. Keynes 1930 seneye kadar temel ekonomik karar birimleri (tüketici, firma ve endüstri) düzeyinden bakılan ekonomi bilimine yeni bir boyut kazandırmış, toplam talep kavramını gündeme getirerek işsizlik ve toplam üretim konularını bununla izaha çalışmıştır.
Maviyle Pembe & Vikipedi Ekonomi Terimleri Ansiklopedisi

Diğer Konu Linkleri > makro ekonomi nedirmakro ekonomi nedir kısacamakro ekonomi tanımımakro -mikro ekonomi kisaca nedirmakroekonomi nerdir kısacamakro ekonomik ne demekmakro ekonomi nedir ozetlemakro ekonomi nedir kisqcqmakro ekonomi kurucusumakroekonomik nedir


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Makroekonomi Nedir Kısaca Tanımı admin tarafından 25 Aralık 2013 tarihinde , Öğrenci Ders Notları kategorisine eklenmiştir.

Makroekonomi Nedir Kısaca Tanımı isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz